Ojcostwo i braterstwo

Ojcostwo Boga

  1. W kontekście Stworzenia – Bóg jest Ojcem wszystkich ludzi, tak wszyscy ludzie są dla siebie braćmi i sistrami: „Patrzyłem na ludzi wszelkich religii i kultur, o różnym kolorze skóry, wierzących i niewierzących, dobrych i złych, i do wszystkich czułem tę wielką miłość, niepojętą, bez rozgraniczeń, jedyną, prawdziwą, nieobłudną miłość. Moje serce płonęło z miłości do nich, a łzy wzruszenia spływały po mych policzkach, choć większości nie znałem. Widziałem jednak, jak bardzo są kochani, jak wielką miłością obdarzył ich Bóg. […]” – fragment książki „Świadectwa Boga i diabła”, Warszawa 2 kwietnia 2019. To jeszcze nie daje zbawienia.
  2. W kontekście Wiary – Przez chrzest święty stajemy się Dziećmi Bożymi, braćmi i siostrami w wierze z Chrystusem, tak możemy już się zwracać do Boga Abba, Ojcze, do siebie zaś – bracie, siostro. To jednak nie gwarantuje jeszcze zbawienia, a otwiera drogę do zbawienia, gdyż przez chrzest święty nabywamy prawo do współdziedziczenia Królestwa Bożego z Chrystusem. Jenak mieć prawo, to nie to samo, co skorzystać z prawa. Tak nie wszyscy ochrzczeni będą zbawieni, albowiem „Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! Mt 7,14
  3. W kontekście Zbawienia – «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką» (Mt 12,49-50)

Powszechne braterstwo dla pokoju

Dlaczego papieskie przesłanie o powszechnym braterstwie jest więc herezją? Właśnie dlatego, że zostało pozbawione punktu 1. i 2. – znaczy to, że zupełnie został wyłączony Chrystus, stał się już do zbawienia niepotrzebny. Dziś słyszymy, że już niektórzy księża pomijają w błogosławieństwie Chrystusa, błogosławiąc ludzi w imię Ojca i Ducha – bez Syna.

Nie ma nic złego w powszechnym szacunku i wzywaniem do pokoju, to przecież jedno z błogosławieństw. Jednak nie może się to odbywać za cenę Chrystusa, za cenę zbawienia, za cenę życia wiecznego. Dlatego przyjdzie na was zagłada – już przyszła!

Ostrzegam was, zapłacicie za to życiem, wiecznym życiem.

<<Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.>> (J14, 6)

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.