Opatrzność Boża

PTAK

Każdy, kto odwrócił się od grzechu i żyje w przyjaźni z Jezusem, ten wie, jak Bóg współdziała z nim w jego życiu. Kiedy żyjesz w przyjaźni z Bogiem wtedy widzisz niemal wszystkie Jego dary i łaski, widzisz, jak o ciebie dba, jak się tobą opiekuje, a także tymi, za których wznosisz swe modlitwy. Widzisz, jak Bóg działa w twoim życiu, widzisz to każdego dnia, i nie tylko w wielkich sprawach, ale i w całkiem zwyczajnych. Widzisz, jak na twoich oczach dokonują się cuda, widzisz, jak wybawia cię z opresji, widzisz, jak jesteś dla Niego ważny.

Gdybym chciał spisać wszystkie cuda i interwencje Boże jakich doświadczyłem i jakich byłem świadkiem, to chyba brakło by mi życia.. A ileż to razy byłem na progu śmierci – któż by to zliczył?

Dzisiaj chciałbym się podzielić zdarzeniem bardzo zabawnym, które miało miejsce zaledwie kilka godzin temu przed dworcem kolejowym – Starachowice Wschodnie, ale jakże pomocnym, oszczędzającym wiele utrapień i nerwów.

Odwiozłem moją córkę na pociąg. Idąc z bagażami z parkingu w stronę dworca zapytałem córę: Ile jest czasu do odjazdu pociągu? Powiedziała 9 minut. Mamy czas stwierdziłem i zaproponowałem byśmy na chwilę usiedli na ławce. Położyliśmy bagaże i siedliśmy. Wtedy poczułem jak coś mokrego spadło mi z nieba na głowę. Zapytałem córkę, czy to ptak mi „narobił” na głowę. Nic nie widziała na mojej głowie, ale ja czułem mokro. Poprosiłem ją o chusteczkę higieniczną. Wtedy powiedziała: O jak dobrze, że ten tak ci narobił na głowę, bo zapomniałam z samochodu torebki. Wróciła się do auta po torebkę, w której miała nie tylko chusteczki higieniczne, o które prosiłem, ale dokumenty, pieniądze i klucze. Wytarłem głowę i poszliśmy na peron. Pojechała, z torebką, szczęśliwie docierając do celu.

Lepiej jest mieć mokrą głowę, niż utrapioną głowę.

Niczego mi nie brak, niczego się nie lękam, bo Ty jesteś zawsze przy mnie Jezu.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.