Co będzie z Meksykiem?

Pokutuj Ludu Meksyku!

Zakończyła się najbardziej krwawa kampania w historii Meksyku. Claudia Sheinbaum została pierwszą kobietą sprawującą urząd prezydenta Meksyku. W niedzielnych wyborach zdobyła około 60 proc. głosów, obiecując kontynuację polityki lewicowego prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora.

W czasie kampanii zanotowano ponad 750 ataków na osoby związane z wyborami. Zginęło 236 osób, w tym 38 kandydatów startujących w wyborach. Podczas niedzielnych wyborów zabito dwie osoby w lokalach wyborczych w stanie Puebla. 

Meksyk. Kim jest Claudia Sheinbaum?

Sheinbaum urodziła się w 1962 roku w mieście Meksyk. Media podkreślają, że była pierwszą kobietą i pierwszą osobą pochodzenia żydowskiego, która została wybrana na głowę miasta Meksyk. Piastowała to stanowisko od 2018 roku. W czerwcu 2023 r. zrezygnowała, by ubiegać się o nominację w wyborach prezydenckich.  Rodzina jej ojca przybyła do tego kraju z Litwy na fali emigracji w latach 20., a rodzina od strony matki uciekła przed prześladowaniami z Bułgarii w latach 40. XX wieku. Przed zaangażowaniem się w politykę Claudia Sheinbaum pracowała jako sekretarz ds. środowiska w stołecznym ratuszu  z wykształcenia jest fizykiem i inżynierem energetyki. 

W 2007 r. dołączyła do Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zespół otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Jest to ciało doradcze, utworzone w 1988 na wniosek ONZ.

Yolanda Sánchez Figueroa, burmistrz Cotija w meksykańskim stanie Michoacán, została zabita po tym, jak kraj wybrał swoją pierwszą kobietę na prezydenta
PAP/EPA/JOSE MENDEZ

Nowo wybrana prezydent deklaruje feministyczne poglądy. Jest też zwolenniczką praw osób LGBT. Gdy była burmistrzem Meksyku, stworzyła neutralną płciowo politykę dotyczącą mundurków szkolnych. Agencje podkreślają, że Sheinbaum stanie na czele kraju znanego z kultury „macho”, kojarzonego z bardziej tradycyjnymi rolami kobiet w społeczeństwie. Meksyk zamieszkuje druga co do wielkości populacja katolicką na świecie (zaraz po Brazylii). Źródło: interia.pl, Reuters, The Guardian, The Washington Post

Meksyk neutralny płciowo?

Nasuwa się pytanie, czy druga co do wielkości populacja katolików umiłowana przez Maryję i Jana Pawła II chce być neutralna płciowo?! Wygląda na to że tak, skoro jak się zdaje ponad 60 procent tej katolickiej populacji wybrało sobie na prezydenta ateistkę o lewackiej naturze, promującą antychrześcijańską ideologię LGBT.

Jak to jest możliwe, że Meksykanie wyrzekli się Boga, wybierając tęczę?!

Polsko, umiłowana Ojczyzno moja, zwróć swe oczy na Meksyk i oglądaj wielki gniew Boga. Wkrótce i Ty będziesz wybierać.

POKUTA – POKUTA – POKUTA

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/meksyk-brzegi-jeziora-zaslane-martwymi-rybami-nie-mozemy-temu-zaradzic-st7953994

Martwe ryby na brzegu jeziora w Meksyku
Martwe ryby na brzegu jeziora w Meksyku/Ulises Ruiz Basurto /PAP/EPA
Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.