Franciszek uderza w Boga, plując na naukę Jana Pawła II

Veritatis splendor św. Jana Pawła II wymaga zmiany – twierdzi abp Victor Fernández, mianowany przez papieża Franciszka nowym prefektem Dykasterii Nauki Wiary.

Na łamach portalu PCh24.pl red. Paweł Chmielewski przywołuje wywiad udzielony przez argentyńskiego duchownego portalowi „The Pillar”. Kardynał-nominat był pytany o swój stosunek do encykliki św. Jana Pawła II Veritatis splendor.  W dokumencie tym, jak przypomina red. Chmielewski, w odpowiedzi na modernistyczne herezje, papież z Polski przypomniał, że istnieją czyny złe niezależnie od okoliczności ich popełnienia – fronda.pl

– „Myślenie, które zwalczał św. Jan Paweł II, pojawiło się w adhortacji apostolskiej Amoris laetitia papieża Franciszka z 2016 roku. Autor pisał tam o nowej roli ludzkiego sumienia, które patrzy na normę prawa Bożego, ale następnie decyduje, czy w danych okolicznościach może ją wypełniać. Jeżeli dochodzi do wniosku, że nie może – to nic nie stoi na przeszkodzie, by jednostka postępowała wbrew tej normie, jakoby bez grzechu”

W praktyce zostało to szybko zastosowane wobec rozwodników w nowych związkach; wkrótce ta sama kazuistyka zaczęła być aplikowana do innych problemów moralnych, takich jak seks homoseksualny czy antykoncepcja. Źródło: PCh24.pl

Jak poprawić Prawo Boże?!

Najlepszym fachowcem od niszczenia świętości jest niewątpliwie obecny biskup Rzymu i jego nowy namiestnik od obrony Katolickiej Wiary kardynał – nominat Viktor Farandez. Jeszcze się dobrze nie zadomowił w smoczej jamie, a już ogłasza rozprawę ze świętością, podważając naukę papieża Polaka, jak sam przyznaje, czyni to na prośbę papieża Franciszka.

„Encyklika Jana Pawła II Veritatis splendor z 1993 roku, była publikacją powstałą w celu obrony prawdy katolickiej przed herezjami mającymi swoje korzenie w XIX-wiecznym modernizmie. Jak pisał kard. Józef Ratzinger w 2003 roku, chodziło o błąd antymetafizyczny, który nie uznaje istnienia dobra jako takiego. Jan Paweł II wskazał, że istnieje dobro i zło samo w sobie, a w konsekwencji – istnieją czyny, które są dobre, tak jak istnieją czyny, które są złe, niezależnie od okoliczności. Najprostszym przykładem będzie zabicie dziecka nienarodzonego: niezależnie od okoliczności, jest to zawsze czyn zły. Prawda wyłożona w Veritatis splendor ma oczywiście o wiele szersze zastosowanie, dotykając całości życia moralnego”. Źródło: PCh24.pl

Cóż więc to wszystko znaczy? Co chce poprawiać Franciszek przez swojego namiestnika? Mówiąc najkrócej chodzi o zatarcie granicy pomiędzy dobrem, a złem, o rozmycie grzechu i zastąpienie Prawa Bożego prawem ludzkim, prawem płynnym, ruchomym, zmieniającym się w zależności od potrzeb jednostki – czyli bezprawiem. „Róbta co chceta” – wszystko dozwolone – grzechu niema! A jeśli nawet jest, to jest Bogu miły – uświęcanie grzechu.

Jednak to nie wszystko, plany szatańskie sięgają o wiele dalej i o wiele głębiej. Z woli Bożej – znam je, sięgające aż do skończenia świata. Dlatego przestrzegam, bądźcie czujni, nie dajcie się zwieść. Chodzi bowiem nie tylko o rozmycie grzechu i zatracenie Prawa Bożego. Chodzi również o podważenie dogmatów i pogrążenie Świętego Kościoła w wielkim chaosie. Najlepszym tego przykładem są sprzeczne ze sobą nauki papieży, co będzie wykorzystane do podważenia dogmatu o nieomylności papieża. Jeśli więc zostanie podważony i uznany za nieważny choćby jeden dogmat, upadną wszystkie, legnie w gruzach cała Nauka Kościoła Świętego czyniąc niewyobrażalny chaos i ohydę spustoszenia! Dogmaty są niepodważalne – pamiętajcie! Niepodważalny jest również ten o nieomylności papieża, gdyż jest obwarowany wieloma warunkami, a podstawowy warunek, to zgodność głoszonych nauk z nauką Chrystusa i Jego Kościoła, o czym pisałem już przed laty. Tak każdy człowiek jest omylny, również papież – sam w sobie. Piotr również był, a Paweł go napomniał – Opatrzność Boża. Nieomylna jest Nauka Chrystusa i Prawda Objawiona przez Boga, a głosząc ją niezmienną, każdy papież jest nieomylny. W przeciwnym wypadku papież staje się heretykiem, co nie ma wpływu na dogmat o nieomylności papieża.

Jeszcze raz przestrzegam, szatan chce podważyć dogmaty – wszystkie! Tak jak to już uczynił z CREDO (Abu Zabi) – mówiąc, że różnorodność religii,..płci,.., to wielka mądrość Boga.

Strzeżcie dogmatów, strzeżcie Prawd Wiary! Nie dajcie się zwieść!

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.