Granica polsko-białoruska

„Granica”

” Zdaniem HRW polskie praktyki wypychania migrantów na Białoruś naruszają art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz art. 4 Karty Praw Podstawowych, które mówią, że nikt nie może być poddany torturom ani nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu. Ponadto działania naruszają art. 19 Karty Praw Podstawowych stanowiący, że zbiorowe lub masowe wydalania cudzoziemców są zabronione.” Źródło: onet.pl https://www.onet.pl/informacje/demagog/kryzys-na-granicy-human-rights-watch-krytycznie-o-dzialaniach-sluzb/z78vsqq,30bc1058

Czy już rozumiecie dlaczego napisałem trzy tygodnie temu o Andersie Breiviku oraz art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i tzw. humanitaryzmie ? http://apostolus.pl/zdrajcy-narodu-humanitaryzm/

Ten, kto kupuje od pasera czyni bezprawie. Ten, kto czyni bezprawie jest pozbawiony prawa. Brevik też był kiedyś dzieckiem (niewinnym) – niech pojmuje kto może.

Chrońcie polskich granic, choćby nie wiem co, choćby nawet dziecięcymi trupami wyścielane były, choćby mówili że serca nie macie. Nie dajcie się zwieść! „Niech się nie trwoży serce wasze kiedy to wszystko przyjdzie”

13

PS. Niebawem, bo już 12 grudnia wejdzie w życie dekret Konferencji Episkopatu Polski, który pozwala na udzielenie posługi stałego lektoratu i akolitatu również kobietom. Oznacza to, że będą one mogły pomagać podczas liturgii, odczytywać Pismo Święte i w szczególnych okolicznościach udzielać komunii wiernym.

Jest to skutek Listu Apostolskiego w formie motu proprio „Spiritus Domini” papieża franciszka „o zmianie kanonu 230 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego na temat dopuszczenia osób płci żeńskiej do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu”.

Motu proprio – list papieski o charakterze dekretu powstały z inicjatywy własnej papieża.

Marana Tha

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.