Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki

List abp . Stanisława Gądeckiego do papieża

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał do papieża Franciszka list o niemieckiej „drodze synodalnej”. Jak podaje portal tvp.info: Zaalarmował, że autorzy dokumentu roboczego Synodu Biskupów „Instrumentum Laboris” „wysuwają szereg praktycznych propozycji, poczynając od niezapisywania płci dziecka w metryce chrztu, możliwość zmiany imienia i płci w akcie chrztu, poprzez zapewnienie osobom transgender dostępu do sakramentów, w tym do kapłaństwa i do życia konsekrowanego, po obowiązek używania w Kościele niedyskryminującego języka i treningi dla duchownych, jak służyć osobom transgender”. […]

Gratuluję odwagi Eminencji, lepiej późno niż wcale. Cały ten „Synod” to dzieło szatana mający tylko jeden cel – zniszczenie Świętego Kościoła Chrystusowego. Kościół niemiecki już dawno pogrążył się w ciemnościach, nie jest już katolicki, tak jak niekatolicki jest sam papież – ojciec synodu, ojciec dewiacji, ojciec pandemii, ojciec grzechu, ojciec herezji. W Kościele niemieckim sprawowany jest kult szatana, nie Boga, tak jak i w Watykanie, ale nie tylko tam. Doszło do odstępstwa, tak jak zostało to zapisane. Czekajmy na Chrystusa, a Jego sprawiedliwość idzie przed Nim!

1 List do Tesaloniczan 5:2-3:

„Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy. Bo gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – wtedy przyjdzie na nich nagła zguba, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie ujdą”.

A może POKUTA? Może trzeba wziąć KRZYŻ na swe barki i wyruszyć w drogę? Może trzeba też odpokutować pandemię: zamykanie kościołów, 5 osób, namawianie do zdalnych Mszy, do Komunii na rękę, wyrzucenie wody święconej, itd. To była prawdziwa próba wiary. Teraz mamy większą pandemię >> TĘCZOWĄ << zarazę, co nie ciało, lecz duszę zabija, a ojcem jej jest ten san duch.

Pandemia i wiara

Informacje, które otrzymujemy, wskazują, że zdecydowana większość wiernych w poszczególnych parafiach – choć mogły się zdarzyć jakieś wyjątki – skorzystała z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i przeżywała ją za pośrednictwem mediów, o co prosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i biskupi diecezjalni. Tak więc w kościołach są przestrzegane zalecenia służb sanitarnych” – podkreślił ks. Rytel-Andrianik. Źródło: episkopat.pl (15 marca 2020)

„Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują również przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Cześć Krzyżowi należy oddawać bez kontaktu bezpośredniego, przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Na kratkach konfesjonałów należy założyć folie ochronne. W tym czasie rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą” – podkreślili biskupi w specjalnym zarządzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Źródło: episkopat.pl (15 marca 2020)

Wszystkiego się bano, tylko gniewu Boga się nie bano.

«Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę,
bo godzina sądu Jego nadeszła.
Oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię,
i morze, i źródła wód!»

CREDO – CREDO – CREDO – CREDO – CREDO – CREDO – CREDO – CREDO

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.