Joe Biden

Inauguracja Joe Bidena

Wzruszająca inauguracja Joe Bidena na 46 prezydenta USA, ponad stuletnia Biblia pod lewą dłonią prezydenta, w tle św. Augustyn i modlitwa, córka diabła śpiewająca hymn i genderowy wiceprezydent – prawdziwa amerykańska demokracja.

Proroctwa?

Donald Tramp nie będący na inauguracji Joe Bidena mówił wcześniej na pożegnanie: „Mam nadzieję, że to nie będzie długie pożegnanie. Jeszcze się zobaczymy

Joe Biden zaś marzy o sprawiedliwości: „Czeka nas jeszcze wiele…”, „Rozlega się krzyk o sprawiedliwość. I to marzenie o sprawiedliwości nie będzie już dłużej odkładane” – powiedział prezydent podczas inauguracji.

Papież Franciszek złożył życzenia nowemu prezydentowi USA i zapewnił go o swojej modlitwie do Boga, by obdarzył go „mądrością i siłą w pełnieniu tego wysokiego urzędu”.

Niech pod Pana przywództwem Amerykanie dalej czerpią siłę ze wzniosłych politycznych, etycznych i religijnych wartości, które inspirowały naród od jego powstania – napisał Franciszek.

Dodał następnie: „W czasie, gdy ciężkie kryzysy stojące przed naszą rodziną ludzką wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się o to, aby Pańskimi decyzjami kierowała troska o budowę społeczeństwa naznaczonego przez autentyczną sprawiedliwość i wolność oraz niewyczerpany szacunek dla praw i godności każdej osoby, zwłaszcza ubogiej, słabej i tych, którzy nie mają głosu”.

Tak, to jest prawda, marzenie o sprawiedliwości nie będzie już dłużej odkładane. Sprawiedliwość jest już w drodze, autentyczna sprawiedliwość.

Bądź wola Twoja.

13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.