Wszyscy – święci

Wszyscy święci? Niezależnie od jakichkolwiek pozorów ? Czy to znaczy niezależnie co kto czyni, niezależnie w co kto wierzy? Bardzo ciekawa teza postawiona przez papieża Franciszka. Wystarczy pomóc choć jednej osobie lepiej żyć? A co to znaczy lepiej żyć? Może wygodniej, może beztrosko, a może bardziej upojnie. Wszyscy święci – święty Hitler, święty Stalin, święte lgbt, święty dżihad, po prostu każdy jest święty. Na pewno tak, Hitler przecież pomógł nie jednej osobie lepiej żyć, wielu lojalnym mu ludziom żyło się lepiej, a jakie majątki zgromadzili, a to, że wymordowali i obrabowali tyle ludzi to nic takiego – wszyscy są święci. LGBT też jest święte, fetyszyzm, demoralizacja i profanacja przecież Panu Bogu nie przeszkadza – wszyscy święci. Czy dla Franciszka sam szatan też jest święty? A może w niego nie wierzy?

„Róbta co chceta”, wierzta w co chceta, wszyscy będziecie zbawieni! To właśnie mówi #Fratelli Tutti# – to wam mówi papież Franciszek.

Słyszeliście jak strzelały korki od szampanów w masońskich lożach gdy ogłoszono „Fratelli Tutti”?

A co na to Kościół, co na to teolodzy, co na to Ewangelia Boża?

Ciasna brama5
13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!


Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami6
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. Mt7,13-15

Jeden jest Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty. Jemu chwała i część, i uwielbienie.

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego. Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

P.S. Zbierajcie podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT”, podpisujcie się. To nie jest ustawa przeciw żadnemu człowiekowi, lecz przeciw powszechnej publicznej demoralizacji i profanacji. Na moich listach znalazły swe miejsce również osoby homoseksualne (dla niektórych to już przeszłość) – zaświadczam o tym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.