Świadkowie Jehowy

Natchnienie Ducha Świętego

To było przed kwadransem,usłyszałem szarpanie bramy,jakby ktoś się dobijał.Wyjrzałem przez okno,by sprawdzić co się dzieje.To byli oni, Świadkowie Jehowy,na czele z moją sąsiadką mieszkającą nieopodal, sąsiadką,która zna doskonale moją wiarę.Lecz nie było to dla niej przeszkodą,by próbować mnie zwieść.Wyszedłem więc do bramy,przez natręctwo owe,z wielką pustką w głowie.Gdy podszedłem do furtki usłyszałem „Dzień dobry,Jestem Szymon-jak pan myśli,czy w przyszłości będą choroby?” Spojrzałem mu głęboko w oczy i spytałem czy wierzy w Boga.Odrzekł zdecydowanie „oczywiście że wierzę”. Zapytałem-w Ojca Syna i Ducha Świętego? Odrzekł „W Ojca i Syna tak,a kto to jest Duch Święty?” Ja zaś odrzekłem patrząc mu głęboko w oczy-Chwała Bogu niech będzie na wieki,Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.Chwała Świętej Bożej Rodzicielce Maryi,Zawsze Dziewicy, niech będzie na wieki.Do widzenia. Sąsiadka rzekła do niego – chodźmy!
Po co wam to piszę bracia? Bo chcę byście wiedzieli,że z diabłem któremu służą,nie wchodzi się w dialog! Wyznajcie tylko swoją wiarę i odprawcie, grzecznie lecz zdecydowanie,a czyste serce zachowacie.

31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.„[Mt 12,31-32]

Nie może być większego grzechu przeciw Duchowi Świętemu,niżeli odrzucenie samego Ducha Świętego.Nawrócenie zaś bez Ducha Świętego, nie jest możliwe! Nawracajcie się więc,do puki jest jeszcze Duch,bowiem gdy zostanie zabrany,nikt już się nie nawróci.

Kamil Stanisław Banasiowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.