Plan Donalda Tuska

Wielkie inwestycje na polsko-białoruskiej granicy

Rząd Donalda Tuska przedstawił założenia do planu inwestycyjnego opiewającego na kwotę 10 mld złotych. Inwestycja ma zostać zrealizowana wzdłuż całej wschodniej granicy Polski.

Głównym celem tej wielkiej inwestycji jest całkowite uszczelnienie istniejącej już zapory na polsko-białoruskiej granicy oraz wybudowanie nowej wraz z infrastrukturą energetyczną. Wzmocnieniem zapory mają być utworzone w strefie buforowej rozciągającej się na obszarze 10 km. od granicy państwa rozlewiska i bagna. Inwestycja ma zostać ukończona błyskawicznie i w całości sfinansowana środkami z KPO, bowiem projekt doskonale się wpisuje w „Zielony Ład” – bagna, rozlewiska, energia odnawialna.

Premier Donald Tusk idealnie wkomponował swoją światłą myśl: Postawi mur i płot, i jeszcze jeden mur, i jeszcze najlepiej, żeby prąd elektryczny podłączyć pod to ogrodzenie wpisując ją w założenia Zielonego Ładu . Tak powstał super projekt za który zapłaci UE.

Założenia projektu „Zielona granica”:

  1. Budowa farm wiatrowych przy współpracy z niemieckimi producentami wiatraków oraz instalacje paneli fotowoltaicznych wzdłuż granicy, celem zaopatrzenia zapory w energie elektryczną.
  2. Utworzenie strefy bagiennej i rozlewisk zarybionych afrykańskimi żabami, bardzo toksycznymi, z którymi kontakt wywołuje natychmiastowy paraliż. Ten gatunek żab wg. nowej klasyfikacji UE jest rybą. Jako dodatkowe zabezpieczenie działające również odstraszająco na nielegalnych migrantów będą wpuszczone krokodyle.

Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem tego projektu. Wreszcie wszyscy będziemy mogli spać spokojnie mając pewność, że nasza granica jest szczelna i bezpieczna. Zapora pod prądem elektrycznym wspomagana toksycznymi żabami i wygłodzonymi krokodylami w stu procentach spełni swoją rolę, a żołnierzom broń już nie będzie potrzebna.

Gratuluję panie premierze, wreszcie będziemy bezpieczni.

Powyższy tekst jest dzisiaj oczywiście żartem, a bynajmniej częściowo, jednak kto to wie, czym będzie jutro?

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.