Papież Franciszek – migranci

Papież: spotkanie z migrantem jest też spotkaniem z Bogiem

Spotkanie z migrantem, podobnie jak z każdym bratem i siostrą w potrzebie, jest także spotkaniem z Chrystusem – stwierdził papież Franciszek w Orędziu na 110 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w ostatnią niedzielę września — 29 września, a jego hasłem są słowa „Bóg idzie ze swoim ludem”. Przypomnę, że papież wzywa do przyjmowaniu „braci” migrantów.

Franciszku, powiedz to polskiemu strażnikowi granicznemu walczącemu o życie w szpitalu po ugodzeniu nożem przez „brata” migranta na polsko-białoruskiej granicy. Powiedz temu człowiekowi biskupie, że na granicy spotkał Chrystusa. Powiedz to biskupie drugiemu strażnikowi, który dostał od migranta konarem w głowę na tej samej granicy, doznając pęknięcia kości czaszki. Powiedz to ich rodzinom biskupie, powiedz wszystkim zgwałconym kobietom w Europie, że to było spotkanie z Chrystusem. Znajdziesz tyle odwagi biskupie?

Powiedz to biskupie także mojemu siostrzeńcowi, który został skatowany na ulicach Londynu przez grupę muzułmańskich „braci” dlatego, że dostrzegli na jego szyi krzyż z wizerunkiem Chrystusa. Skatowaliby go na śmierć za ten znak świętej wiary, gdyby nie interwencja widzącego to murzyna, czy jak kto woli czarnoskórego, przechodnia, któremu zawdzięcza życie. Dać Ci do mego siostrzeńca telefon biskupie, byś mu powiedział, że skatował go Chrystus za to, że nosi na swej szyi Jego wizerunek?!

Są dzieci Boga i dzieci diabła, są też uchodźcy i nachodźcy, i nie wolno wszystkich wrzucać do jednego worka, a biskup Rzymu powinien to wiedzieć. Polska przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy kierując się sercem, zamykając jednocześnie swe granice dla nachodźców z polsko-białoruskiej granicy kierując się rozumem.

Lepiej chyba byłoby dla papieża, gdyby papież był niemową, lepiej byłoby dla Świętego Kościoła, gdyby papież był niemy.

Kamil Stanisław Banasiowski 13

Ps. Skoro papież postawił za wzór dla wszystkich kapłanów zboczeńca, tęczowego o. Martina, albowiem tylko zboczeniec może błogosławić zboczeniu, oznacza to, że czas nadejścia Chrystusa nadszedł. Nadszedł czas Sprawiedliwości, nadszedł czas Sądu. Tak został rzucony ogień na Ziemie.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Aktualizacja 6 czerwca 2024, godz 16:09:

Dwie godziny temu podano informację, że zmarł 21 letni żołnierz ugodzony nożem w klatkę piersiową na polsko-białoruskiej granicy przez jednego z migrantów.

Franciszku, zadzwoń do rodziny zamordowanego żołnierza i powiedz im, że ten żołnierz spotkał na granicy Chrystusa. Masz na tyle odwagi biskupie?!

Donaldzie, jak będziesz składał kondolencje rodzinie zamordowanego przez migranta żołnierza, to nie zapomnij dodać, że zabójcą jest „biedny człowiek szukający swojego miejsca na ziemi”.

ŚWIADECTWO

To, co jest. To, co było. To, co będzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.