Meksyk

Wieści z Meksyku

Moja niedawna „podróż” do Meksyku, o której pisałem tutaj: 28 marca 2024, skłoniła mnie do głębszego zainteresowania się tym krajem, by móc zrozumieć, co Pan Bóg chciał przez nią powiedzieć, nie tyle mnie, co ludziom tam żyjącym.

W Meksyku 2 czerwca odbędą się wybory regionalne i prezydenckie. Jak podają różnorakie portale informacyjne do tej pory w związku z tymi wyborami zostało zamordowanych, porwanych, torturowanych i zastraszanych ponad 400 osób, są to głównie politycy ubiegający się o urzędy i ich rodziny. Jak podają meksykańskie media do tej pory zostało zamordowanych 44 kandydatów, w tym 17 na burmistrzów – red. liczba ta zapewne wzrośnie. To wszystko dzieje się za sprawą konkurujących ze sobą karteli narkotykowych i panujących gangów ulicznych. Ludzie są mordowani, torturowani i zastraszani.

Kilka dni temu został porwany emerytowany biskup rzymskokatolicki ks. Salvador Rangel, który zasłynął z mediacji pomiędzy kartelami narkotykowymi – poinformowała Meksykańska Rada Biskupów.

Ale to nie wszystko, bowiem również kilka dni temu na południowych przedmieściach miasta Meksyk odkryto masowe groby, prawdopodobnie są to ofiary zorganizowanych grup przestępczych – podała organizacja Poszukujące Matki.

Kolejną smutną wiadomością, również sprzed kilku dni, jest tragiczny wypadek autokaru w okolicy miasta Malinalco w południowej części stanu Mexico, wiozącego pielgrzymów do chrześcijańskiego sanktuarium w Chalma. W wypadku zginęło 18 osób, a 32 zostały ranne.

Jako ciekawostkę zaś przytoczę, również z ostatnich dni, wydarzenie mające miejsce w parlamencie Meksyku, a ściślej mówiąc w Senacie. Na terenie Senatu w Meksyku złożono w ofierze kurę. Zwierzę zostało poświęcone w rytuale na cześć prekolumbijskiego boga deszczu. Obrządek został zorganizowany przez jednego z senatorów. Rytuał wywołał oburzenie wśród opinii społecznej. Padły oskarżenia o znęcanie się nad zwierzętami. Oj, biedna kura? A gdzie pierwsze przykazanie Boga Prawdziwego – Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną! Czyż nie wiecie, że Bóg jest bogiem zazdrosnym? Nie można dwóm panom służyć! Problem wasz polega na tym, że w sercach waszych przeplatają się wiara i pogańskie gusła. Pokutuj Meksyku, bowiem gniew Boży się zbliża, a mówię to dlatego, bo Matka, którą znasz, płacze nad tobą. Pokutuj Ludu Meksyku, to prośba Maryi. Pamiętaj Ludu Meksyku, małżeństwo stanowi mężczyzna i kobieta.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Z woli Bożej

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ps. Dziś w programie informacyjnym na antenie telewizji Republika mogliśmy zobaczyć jak grupa meksykańskich rolników zebrała się na wzgórzu, by rytualnie złożyć ofiarę sowim różnym bogom modląc się o deszcz, bowiem od wielu tygodni panuje tam susza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.