Kuba

„W sobotę w Płocku odbył się pierwszy Marsz Równości. Jak podała policja, w paradzie brało udział około tysiąca osób. Na trasie Marszu zarejestrowano kilka kontrmanifestacji, w których uczestniczyło około 150 osób.

Wśród kontrmanifestantów znalazł się 15-letni Jakub Baryła. Nastolatek chciał zablokować Marsz Równości, w ręku niósł drewniany krzyż z różańcem. Interweniowała policja, która wyniosła chłopaka.

Akcję skomentował zakonnik ojciec Grzegorz Kramer. „I znów ktoś wziął krzyż w ręce i poszedł na Drugiego. I znów krzyż stał się głupstwem w oczach pogan, tym razem za sprawą chrześcijanina” – napisał na Facebooku. „Nie wiem kto temu młodemu człowiekowi podpowiedział tę akcję, ale mam nadzieję, że nie człowiek dorosły” – dodał o. Kramer. ”

oprac. Karolina Kołodziejczyk
12-08-2019 (19:00)
Płock. Marsz Równości i 15-latek z krzyżem. Zakonnik krytykuje akcję
Płock. Marsz Równości przeszedł ulicami miasta. Pojawiły się również kontrmanifestacje. Wśród przeciwników parady był 15-letni Jakub, który z krzyżem w ręku chciał zablokować marsz. Tę akcję skomentował ojciec Grzegorz Kramer.
Płock. Marsz Równości i interwencja policji
Płock. Marsz Równości i interwencja policji (East News)
źródło: https://wiadomosci.wp.pl

   Nie mogę przejść obojętnie obok słów krytyki,jakie zaprezentował ojciec Grzegorz Kramer wobec 15-to letniego Jakuba,który stanął w obronie wiary i wartości chrześcijańskich z krzyżem w ręku.Jest mi bardzo smutno,gdy czytam lub słyszę takie wypowiedzi od osób duchownych. Postanowiłem więc odpowiedzieć ojcu Grzegorzowi na nurtujące go pytanie:

   Drogi bracie Grzegorzu,pytasz kto temu młodemu człowiekowi podpowiedział tę akcję?Odpowiem Ci bracie-to Ten,co podpowiedział ks. Skorupce,to Ten co podpowiedział tym wszystkim ludziom w Częstochowie,gdy uczestnicy marszu chcieli zdobyć Jasną Górę,to Ten,który podpowiedział abp.Jędraszewskiemu,to Ten,który jest ze mną.Jest to Ten, którego głosu posłyszeć nie możesz bracie,gdyż uszy twe na głos Jego są zamknięte.To nie ten młody człowiek powinien tam stać,lecz Ty drogi bracie,to nie on Tobie winien dawać przykład,lecz Ty jemu drogi bracie. Rozważ więc bracie proszę w sercu swoim,na czyich usługach jesteś i komu honory oddajesz.Ten młody człowiek o imieniu Jakub,na nikogo nie napadł, lecz miał odwagę stanąć z Chrystusem, pokazując diabłu STOP. Błogosławiony ten człowiek,który to uczynił.
Większość uczestników marszu to ludzie ochrzczeni,katolicy,którzy odwrócili się od Chrystusa podążając ku zatraceniu.

Niechaj Pan Bóg Wszechmogący w Trójcy Jedyny Błogosławi Tobie bracie,byś posłyszał głos Jego.

Kamil Stanisław Banasiowski-trzynasty

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.