Kardynał Burke’

Porządków ciąg dalszy

Jak czytamy na Pch24.pl – Biograf papieża, dziennikarz Austen Ivereigh, poinformował, że papież Franciszek osobiście potwierdził doniesienia dotyczące pozbawienia kardynała Raymonda Leo Burke’a pensji oraz mieszkania w Rzymie.

„W czasie naszej rozmowy Franciszek powiedział, że zdecydował pozbawić kardynała Burke’a kardynalskich przywilejów – jego mieszkania i pensji – bo są one używane przeciwko Kościołowi” – napisał Ivereigh.

„Używane przeciwko Kościołowi” – o jakim Kościele mówi papież, Boga czy diabła? Wszak kard. Burke’ stoi odważnie na straży Ewangelii Bożej, sprzeciwiając się franciszkowej rewolucji, gdzie grzechu już nie ma – róbta co chceta. To właśnie kard. Raymond Burke’ sprzeciwiał się aborcji, komunii dla rozwodników, błogosławieństwom par homoseksualnych, czy przewrotnym synodom gdzie uświęcany zostaje grzech.

Papież Franciszek zapewne zdaje sobie sprawę, że już nie ma wiele czasu, więc przyspieszył ruinę Świętego Kościoła Chrystusa, by wypełnić soją misję starannie i do końca. Pytanie jest tylko jedno: Czy jest to wielkie zaślepienie, czy też w pełni świadome i celowe działanie? Czyżby zapomniał, że Kościoła Chrystusowego bramy piekielne nie przemogą? A może liczy, że Pan Jezus zmienił zdanie?

Czy więc jest jeszcze jakaś nadzieja dla Franciszka? To możliwe, wszak nadzieja umiera ostatnia. Trzeba więc się modlić i prosić Boga, by oświecił jego papieskie serce, by wyznał akt żalu i skruchy, by podjął pokutę zanim nadejdzie śmierć, by wyznał Akt Wiary (CREDO) przed wszystkimi ludami Ziemi.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.