Judasz

Papież do Polaków: jak św. Stanisław bądźcie wierni Ewangelii

Pozdrawiając pielgrzymów, którzy przybyli na audiencję, Papież przypomniał, że pojutrze przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Życzył, by było ono zachętą do podążania tak jak Maryja po drodze wskazanej przez Chrystusa. Matce Bożej zawierzył też cierpienia i udręki umęczonego narodu ukraińskiego.

Krzysztof Bronk – Watykan

Słowo do Polaków Franciszek poświęcił natomiast postaci św. Stanisława z okazji przypadającej w tym roku 770. rocznicy jego kanonizacji.

Św. Stanisław zginął, bo bronił prawa Bożego

„Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w sposób szczególny pielgrzymów z Archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej, tarnowskiej i kieleckiej oraz z polskiej parafii w Rzymie, którzy przybyli, aby świętować rocznicę kanonizacji swojego Patrona i Patrona Polski: św. Stanisława, biskupa i męczennika, która miała miejsce w Asyżu 770 lat temu. Bohaterski i nieustępliwy Pasterz krakowski zginął od miecza polskiego władcy, broniąc swego ludu i prawa Bożego. Z wielką odwagą i wewnętrzną wolnością święty Stanisław przedkładał Chrystusa ponad priorytety świata. Niech jego przykład, tak bardzo aktualny, będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne. W ten sposób będziecie mogli być czytelnymi świadkami prawdy, sprawiedliwości i braterskiej miłości. Z serca wam błogosławię.“ – VATICAN NEWS

„Bądźcie wierni Ewangelii” mówi papież do Polaków. Zabrzmiało to tak, jakby Judasz Iskariota zwrócił się do reszty Apostołów – Nie bądźcie zdrajcami.

A komu służył i kogo sławił św. Paweł – Syna Bożego Jednorodzonego Jezusa Chrystusa, czy może Paczamame, Mahometa, Buddę, Czyngis-hana, czy może LGBT? No tak, wielu z niech przecież jeszcze nie było. A może św. Paweł i Apostołowie wędrowali i wołali: Kościół Chrystusowy otwarty dla wszystkich – grzechu nie ma!. Jest już taka partia w Polsce, co otworzyła się na wszystkich i wszystko, gdzie skrajność goni skrajność, a debilizm gania się z „aktywiszczem lgbt”. Tak ma wyglądać Kościół Święty?!

W stu procentach zgadzam się z papieżem wołającym: „jak św. Stanisław bądźcie wierni Ewangelii” (Bożej Ewangelii). Wziąłem sobie do serca te słowa papieża i dlatego przypomnę fragment Ewangelii – Bożej Ewangelii.

Ewangelia Boża – „Rz1, 26-28: Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga,wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi”.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu – Jedynemu Prawdziwemu Bogu

Kamil Stanisław Banasiowski – 13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.