Hagia Sophia

Hagia Sophia, Hagia Sofia, Aja Sofia – meczet w Stambule, a w przeszłości kolejno świątynia chrześcijańska i muzeum. Uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa pierwszego tysiąclecia naszej ery. Pierwotny budynek powstał jako kościół Mądrości Bożej – Wikipedia

Hagia Sophia – przyczyna i skutek

Przyczyna – podpisanie przez papieża Franciszka porozumienia ze światem muzułmańskim w Abu Zabi w dn. 4 lutego 2019, o ludzkim braterstwie dla pokoju i współistnienia. Ten dokument jest dowodem na zdradę Kościoła Świętego przez papieża Franciszka, jest dowodem na zdradę Chrystusa. Porozumienie to uznaje między innymi, że różnorodność religii i płci są wyrazem mądrej Woli Boga ” Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie”. W tym dokumencie zostało powiedziane, pomijając już różnorodność płci, których mamy ponad pięćdziesiąt i lgbt, że niema znaczenia gdzie się człowiek modli i jaką wiarę wyznaje, bowiem różnorodność religii jest przecież wedle papieża „mądrą wolą Bożą”.

Skutek – papież Franciszek uznał, że różnorodność religii to wyraz mądrości Bożej, zatem dawna świątynia Mądrości Bożej została zamieniona na meczet.

Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia
LUCA ZENNARO /PAP/EPA

Papież niedawno wyraził jakieś dziwne ubolewanie nad tym co się stało, jakby zapomniał, że to przecież jego dzieło. Myślę, że powinien przyjąć zaproszenie na konwersję Hagii Sophii w meczet, coby się dopełniło. Następna konwersja w meczet, to Bazylika Św. Piotra w Watykanie.

Kamil Stanisław Banasiowski – trzynasty

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.