Druga Tajemnica

Tajemnica światła – Druga Tajemnica Różańca Świętego

Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej

Niejednokrotnie słyszeliśmy piękne kazania kapłanów na temat wydarzeń mających miejsce na weselu w Kanie Galilejskiej, gdzie Pan Jezus objawił swą boskość i moc.

Niejednokrotnie słyszeliśmy o Matce Pana Jezusa, Maryi, dostrzegającej brak wina, która to w jakże prostych słowach wstawiła się za nowożeńcami u swojego Syna – „Nie mają wina”.

Niejednokrotnie słyszeliśmy jak Matka nasza, Maryja, dba o nasze codzienne sprawy, przedstawiając je Bogu. Jak bardzo nas kocha, jak cierpi Jej Matczyne Serce, gdy wbijamy w nie miecz, odrzucając Boga i Jej Matczyną miłość. Lecz jak każda kochająca matka trwa przy nas, aż do końca, spiesząc nam z ratunkiem.

Ja, chcę dzisiaj zgłębić jeszcze bardziej tę Tajemnicę, tajemnicę Maryi.

„Nie mają wina” – to niezwykła prośba, brzmiąca bardziej jak komunikat o potrzebie – tu i teraz. Potrzebie, którą sama dostrzegła, bo przecież nikt się do Niej nie zwracał w tej sprawie.

” Czy to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?” – zapytał Pan Jezus.

” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie.”

Co się dalej wydarzyło wszyscy wiemy, wiemy, jak woda została przemieniona w wino.

Zatrzymajmy się jednak przy samej rozmowie Matki ze swoim Synem Jezusem, albowiem tu jest ukryta cała Tajemnica.

” Nie mają wina. Czy to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie.”

Pan Jezus nie powiedział – Dobrze, uczynię to, uczynię cud. Przeciwnie, stwierdził, że jeszcze nie czas. Maryja jednak powiedziała: „Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie ” – to znaczy wszystko, bez względu na to, jak bardzo będzie to dziwne, a może nawet irracjonalne, sprzeczne z ludzkim rozumem. To znaczy Ufajcie Mu. To znaczy – uwierzcie w to, co wam powie i uczyńcie to, bez względu na wszystko. To znaczy – wiara.

Dlaczego jednak Maryja powiedziała ” Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie.”, skoro Pan Jezus chwilę wcześniej powiedział, że jeszcze nie czas? Skąd Matka Jezusa, Maryja, wiedziała, że Jej Syn to uczyni?

Za sprawą Ducha Świętego, albowiem byli jedno, w Świętym Duchu Bożym.

Rozumiecie, jak wieka to Tajemnica?

Przez tę Tajemnicę wyprosicie wszystko, co godziwe jest. Tylko uwierzcie i uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie Syn. Przez tę Tajemnicę uprosicie wszystko, choćby nie czas jeszcze był. Zrozumiejcie, i wiarę miejcie.

Niech wam Pan Bóg Błogosławi, Ojciec, Syn, Duch Święty

13 -ty

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.