Ostrzeżenie czy proroctwo?

Wysadzeni z siodła

Jak PIS straci władzę? Nie wiecie? Powiem wam, to nie Platforma Obywatelska tego dokona ani też Lewica. Stanie się tak przez kierowców, polskich kierowców przy urnach wyborczych. Kierowcy to spory elektorat, a może i największy, bo i któż dzisiaj nie jest kierowcą, a przynajmniej nie ma kierowcy w rodzinie. Większość przecież jest uzależniona od samochodu, bowiem komunikacja ogólna dawno została zlikwidowana, a zapowiadane próby jej przywrócenia jakoś nie są zbytnio widoczne.

Nowy taryfikator nie uderza wcale w tzw. piratów drogowych, oni byli i będą, co najwyżej będą to czynić bez uprawnień. To jest uderzenie w każdego kierowcę, przeciętnego Kowalskiego jak i w jego rodzinę, bowiem za przewinienie męża będzie płacić również żona, będą płacić dzieci, tak jak za przewinienie żony zapłaci mąż. Będą powstawały kłótnie w rodzinach, bo zamiast kupić opał, zapłacić czynsz, rachunek, wykupić leki, posłać dziecko na jakieś dodatkowe zajęcia, etc, będzie trzeba zapłacić horrendalny mandat. Będzie narastać frustracja i złość, a połowę pojazdów zniknie z polskich dróg bo kierowcy stracą uprawnienia przez nawet drobne przewinienia w tak długim odstępie czasu punktowania kierowców. Wielu nie będzie stać na mandat, będą przychodzić komornicy. Ludzie zwyczajnie będą wściekli, bo i któż nigdy nie przekroczył dozwolonej prędkości choćby nieświadomie albo spiesząc się do pracy gdy mu się przysnęło, albo któż krzywo nie zaparkował lub świateł nie zapomniał włączyć. I tutaj polecam mądrze zaplanowaną i skuteczną Kampanię Telewizyjną emitowaną na antenie okazującą skutki pośpiechu.

Kierowcy będą poirytowani, frustracja będzie narastać, napięcia będą coraz większe, kierowcy nie będą mieli pretensji do siebie za swoje przewinienia lecz do tych co ich karzą wyskakując zza krzaków z czerwoną lampką, ale przede wszystkim do tych, którzy ten ciężar na nich nałożyli. Bogatsi sobie jakoś poradzą, zawsze można wynająć limuzynę z szoferem. Gorzej z Kowalskim/Kowalską dojeżdżającymi codziennie do pracy, często oddalonej o wiele kilometrów. Kierowcy i ich rodziny będą wściekli, że to ich obarczono finansowaniem Polskiego Ładu.

Czy będzie mniej wypadków na drogach? To całkiem logiczne biorąc pod uwagę fakt, iż połowa aut zniknie z polskich dróg. Z drugiej jednak strony kierujący zamiast skupić się bardziej na tym co jest na drodze zerkając na pulpit ze wskaźnikiem prędkości, będą skupiać się na wskaźniku prędkości zerkając na drogę. Czy będzie mniej wypadków na drogach, zobaczymy?! Zobaczymy też czy nie wzrośnie liczba samobójstw i podziałów w rodzinach, rozwodów i kłótni, CZY NIE WZROŚNIE UBÓSTWO.

Prawo i Sprawiedliwość chyba nie mogło dać lepszego Noworocznego prezentu swoim oponentom politycznym, choć oni jeszcze nie są świadomi jak wielkie szczęście na nich spadło. Nie mogło też bardziej pogrążyć przeciętnej polskiej rodziny, o którą rzekomo tak walczy – „Pięćset+”- wróć do budżetu!, „Trzynasta i czternasta emeryturo” – wróć do budżetu!, „Dodatku osłonowy za prąd i gaz” – wróć do budżetu!

Proroctwo to czy ostrzeżenie, zgadnijcie?! Odpowiedź przy URNACH.

Kamil Stanisław Banasiowski -13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.