Do Papieża Franciszka

„Papież chce zmian w modlitwie „Ojcze nasz”. Chodzi o słowa „i nie wódź nas na pokuszenie”, które według Franciszka zostały niewłaściwie przetłumaczone.”
źródło:wiadomości.onet.pl

Eminencjo,Bóg poddaje człowieka próbom,tak jak poddał próbie Abrahama.Pozwala też działać szatanowi,dla większego dobra,tak jak pozwolił aby Jezus Chrystus,Pan nasz,został oskarżony i ukrzyżowany,aby Zmartwychwstać.Tak szatan bierze udział w Wielkim Dziele Zbawienia,w Wielkim Planie Bożym.Szatan od początku jest przegrany, a Wola Boża jest Święta.

Bóg wodzi ludzi (prowadzi w miejsca,dopuszcza sytuacje),by poddać pokusie,lecz nie kusi,bowiem to szatan kusi.Bóg poddaje próbom,wielu próbom,szczególnie tych,których sobie upodobał.Nie posiadam wiedzy teologicznej,gdyż prostym jestem człowiekiem,nie są to też moje rozważania,lecz prawda,której doświadczyłem.Znam kilka przekładów tej modlitwy,z Greki oraz języków oryginalnych.I choć się różnią,to wszystkie są słuszne i prawdziwe,tak jak słuszne jest „nie pozwól, abyśmy popadli w pokusę”. Bowiem,gdy już zostaniemy poddani pokusie,to Duch Święty nas wybawi,gdy w naszym sercu prawdziwie Chrystus mieszka,pozwoli rozeznać, doświadczyć.A wszystko po to,byśmy byli silniejsi, odporniejsi,jeszcze bliżej Boga.Pan Jezus był kuszony przez szatana, poddany wielkiej próbie,tak i my jesteśmy,bo i aniołowie byli.

Ci,którzy nie pojmują słów tej modlitwy,modlitwy która od Boga pochodzi, niech się modlą aby pojąć,tak jak ci którzy nie pojmują Ewangelii Bożej,niech się modlą,aby pojąć. Albowiem jedno,jak i drugie jest wspólne i niezmienne,jak niezmienny jest Bóg.

Proszę Eminencjo o wybaczenie mi mojej otwartości,lecz powiedzieć musiałem, albowiem Wola Boża jest Święta.
Niech Waszej Eminencji Pan Bóg Błogosławi,Ojciec,Syn i Duch Święty a Niepokalana Zawsze Dziewica Maryja okryje swym płaszczem i utuli do swego serca.
Ja zaś jestem z modlitwą.Szczęść Boże.

Kamil13

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY, NA GORĄCO i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.