Czy zwierzęta mają duszę?

Papież Franciszek: Psy też idą do nieba. Raj jest otwarty…

Papież Franciszek: Psy też idą do nieba. Raj jest otwarty dla wszystkich boskich stworzeń

Papież Franciszek znów zachwycił i zadziwił swoim kontrowersyjnym wystąpieniem. Podczas niedawnego publicznego wystąpienia pocieszał chłopca, którego piesek odszedł.
– Pewnego dnia zobaczymy nasze zwierzęta znów w wieczności Chrystusa. Raj jest otwarty dla wszystkich boskich stworzeń – powiedział Franciszek.Ta papieska uwaga została odczytana jako zmiana konserwatywnej teologii katolickiej, zgodnie z którą zwierzęta, jako pozbawione duszy, nie mogą dostąpić nieba.W roku 1990 papież Jan Paweł II powiedział, że zwierzęta mają dusze, ale jego następca Benedykt XVI w kazaniu z roku 2008 wyraził całkiem przeciwną opinię.

Z wielkim uznaniem o papieskich słowach wypowiedziały się stowarzyszenia walczące o prawa dla zwierząt. W sieci pojawiło się mnóstwo opinii, że ludzie powinni określić swoją postawę wobec zwierząt.

Źródło : internet / polskatimes.pl

 

Czy więc zwierzęta mają duszę ? Czy pójdą do nieba ?Czy mogą być zbawione?

Trzeba zrozumieć,że wszystko  co żyje z ducha jest zrodzone,bowiem bez ducha nic żyć nie może,bo to duch jest życiem i to duch daje życie.Lecz jeden jest duch na podobieństwo Boga zrodzony i nie ma innego.Ten właśnie duch świadomość Boga ma i wolną wolę.Ten właśnie duch kocha i grzeszy w świadomości swojej.Ten właśnie duch został odkupiony przez śmierć i Zmartwychwstanie  Pana naszego,Jezusa Chrystusa.

Cóż więc ujrzymy w niebie oprócz Boga,Maryi,aniołów i tych,którzy  tam mieszkają przez Miłosierdzie Boże.Nie wiem.Wiem jednak,iż zachwyt tym pięknem przekracza ludzkie wyobrażenia.Człowiek nie może poznać i odczuć tego na ziemi w pełni,a nawet w połowie,bowiem jego ludzka natura go ogranicza, jego zmysły by tego nie zniosły,tak wielkie jest to piękno i ten zachwyt w jakim znajduje się dusza.Łaską Matki Bożej i naszego Pana,Jezusa Chrystusa mogłem poznać jedynie namiastkę tego piękna,ledwo to zniosłem, tak było piękne.Gdybyście tylko mogli to poznać,gdybym tylko mógł wam to jakoś przekazać, zrobilibyście wszystko co by więcej nie grzeszyć,a jak wiecie z Ewangelii Bożej,wąska jest brama prowadząca do Królestwa Niebieskiego,a szeroka wiodąca na zatracenie.

Nawracajcie się,bo zginiecie!

Niech wam Pan Bóg Błogosławi Ojciec,Syn i Duch Święty

Kamil 13

P.S. Nie zapominajmy o tym,że ot człowiek dostał w posiadanie ziemię,jej skarby i wszelkie stworzenie jakie na niej żyje.Tak dla wielu to samo może być czym innym,dla jednych pokarmem,dla drugich lekarstwem,dla trzecich pomocą lub pociechą dla innych.Nic zaś co jest człowiekowi poddane,nie może ponad człowieka być wywyższone.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii NA GORĄCO i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *