Czy Bóg stwożył grzech?

„Cruz jest jedną z ofiar homoseksualnej mafii w chilijskim Kościele. Z powodu potężnego skandalu niedawno do dyspozycji papieża oddali się wszyscy biskupi z Chile. To sytuacja bez precedensu w Kościele katolickim.

Papież spotkał się z Cruzem w kwietniu. W późniejszym wywiadzie mężczyzna stwierdził, że Franciszek powiedział mu następujące słowa na temat homoseksualizmu: „Wiesz, Juan Carlos, to nie ma znaczenia. Bóg cię takim stworzył. Bóg takim cię kocha. Papież również cię kocha i powinieneś kochać samego siebie i nie przejmować się tym, co mówią ludzie”. źródło onet.pl

Nie wiem,na ile wiarygodne są te doniesienia.Jedno jest pewne,Bóg kocha każdego bez wyjątku,lecz nie każdy kocha Boga,niestety.Bóg kocha jednakowo miłością niepojętą homoseksualistę,pedofila,złodzieja, mordercę czy choćby szatana,lecz oni nie znają tej miłości lub ją odrzucili.Bóg nie stworzył grzechu,bowiem przeciw sobie by wystąpił,dał za to dar poznania i wolną wolę człowiekowi.Jeśli chodzi o duszę to jest jak niezasiane pole,duch zaś jest zasiewem,jak pszenica na polu.Są jednością i odrębnością jednocześnie. Wiedzcie zatem,że na ziarnie rodziców rodzi się nowy duch,a dostać możecie to,co przodkowie wasi zasiali przez miłość lub grzech.Niech pojmuje,kto może pojąć.

trzynasty

Ten wpis został opublikowany w kategorii LIST OTWARTY i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.